INVESTIČNÍ ZLATO

INVESTIČNÍ ZLATO

Nabídka investičních kovů


Nákup investičních slitků z drahých kovů, především zlatých, je hodnocen jako bezpečný a rozumný způsob ochrany financí investora. Objem investic do zlata v posledních několika letech výrazně vzrostl, přitom oblastí s největší dynamikou je prodej slitků menších hmotností drobným investorům. Tento fakt potvrdil roli zlata jako výhodné alternativy pro uložení volných finančních prostředků bez ohledu na výši investice.

Investiční zlato
SAFINA, a.s. dlouhodobě exkluzivně spolupracuje s ražebnou PAMP a přináší na český a slovenský trh investiční slitky, které splňují veškeré standardy LBMA ( The London Buillon Market Association – www.lbma.org.uk) a jsou přijímány ke zpětnému odkupu na celém světě.
SAFINA, a.s. obchoduje investiční kovy vždy ve fyzické formě, tzn., že jednotlivé slitky jsou vždy předány zákazníkovi a zákazník může po své úvaze slitky uskladnit sám, případně může využít nabídky na uskladnění v trezorech SAFINA, a.s.
Aktuální cena investičních slitků se odvíjí od ceny zlata, případně jiného drahého kovu, na světové burze a kurzu české koruny vůči americkému dolaru. Z uvedených důvodů se ceny jednotlivých slitků mění každý den.
SAFINA, a.s. obchoduje investiční zlato výhradně o ryzosti 999,9g/kg, ve dvou základních formách – ražené destičky a lité slitky. Ražené destičky jsou v provedení 1 gram, 2,5 gramů, 5 gramů, 10 gramů, 31,1 gramů, 50 gramů, 100 gramů, 250 gramů, 500 gramů a 1000 gramů. Destičky jsou baleny v zataveném průhledném obalu, kdy součástí balení je certifikát ryzosti, hmotnosti a identifikačním čísle destičky. Destičky mají ražbu „FORTUNA“ na aversu. Lité slitky jsou ve hmotnostech 100, 250, 500 a 1000 gramů. Ke každému slitku je přikládán certifikát o ryzosti, hmotnosti a identifikačním čísle slitku.
SAFINA a.s. nabízí také investiční mince a to mince kanadské královské mincovny v motivem Javorového listu – tzv. Maple Leaf o hmotnosti 1 trojské unce (1 oz – 31,1 g) ryzího zlata.
Prodej investičního zlata je osvobozen od DPH dle § 92 zákona č. 235/2004 Sb.
           

Zpětný odkup
Zásadní otázkou, kterou položí seriózní a uvážlivý investor při nákupu investičních slitků z drahého kovu je, zda prodejce, který slitky nabízí, je schopen tyto také vykoupit v případě, že je budete potřebovat či chtít prodat, a také za jakých podmínek budou vykoupeny. Proto je zásadou nákup realizovat vždy u finančně silných a stabilních společností, které jsou schopny zaručit výkup v každé situaci a při každé ceně drahého kovu. Protože obchod s investičním zlatem, resp. investičními kovy, není jedinou činností SAFINA a.s., ale jde o největší českou rafinérií drahých kovů, které tyto dále zpracovává při výrobě svých výrobků, je vždy garantováno, že o výkup drahých kovů bude mít zájem. Jistota v této oblasti je navíc dána dlouhodobou finanční stabilitou společnosti.
SAFINA, a.s. nabízí zpětný odkup jí prodaných investičních slitků za zvýhodněných podmínek. Podmínky odkupu jsou uvedeny zde. Zájemce o zpětný odkup žádáme o vyplnění následujícího formuláře.
SAFINA a.s. nabízí i výkup jiných investičních slitků, které neprošly její prodejní sítí. Tyto slitky však vykupuje za cenu běžného zlomkového zlata bez dalšího zvýhodnění.