SUBMARINER

SUBMARINER

Rolex Submariner je řada hodinek, která byla navržena především pro potápění. První model těchto hodinek byl představen v roce 1953 jako první chronometr s voděodolností do hloubky až 100 metrů. Současné modely Submariner zvládnou i hlubší ponor.
Během padesátileté existence modelové řady Rolex Submariner došlo k mnoha změnám, některé byly spíše kosmetické rázu, jiné však velmi významné.  Současné modely jsou vodotěsné až do hloubky 300 metrů.
Hodinky Rolex Submariner mají pouzdro s velikostí 40 mm, současné modely se vyrábějí z oceli, bílého zlata, žlutého zlata nebo kombinace bílého zlata. Většina modelů má ukazatel data, existuje však jedna výjimka. Různé možnosti má také zákazník při volbě barvy ciferníku. V současnosti Rolex nabízí černou, modrou a zelenou variantu. Především zelená vypadá opravdu zajímavě.
Hlavní funkcí chronometru Rolex Submariner je otočný rámeček. Stupnice na něm umístěná poskytuje potápěči přesnou informaci o čase, který strávil pod vodou. S bezpečnostních důvodů lze rámeček otáček pouze proti směru hodinových ručiček.

 ROLEX