MILGAUSS

MILGAUSS

Model Rolex Milgauss byl uveden na trh v roce 1956. Díky speciální konstrukci a použitým technologiím na tyto hodinky nepůsobí magnetické pole, a proto se  skvěle hodí pro pracovníky elektráren, zdravotnických zařízení nebo vědeckých laboratoří.
Název chronometru je spojením dvou slov. Mil znamená v latině tisíc a gauss je jednotkou magnetické indukce. To znamená, že hodinky dokáží vydržet působení magnetické indukce o velikosti až 1 000 gaussů.
Takto vysoká odolnost je zajištěna díky použití speciální nemagnetické hodinové pružinky. Pouzdro hodinek má velikost 40 mm a obsahuje v sobě systém založený na principu Faradayovy klece, který také chrání chronometr Rolex Milgauss před působením elektromagnetického pole. Hodinky jsou zároveň vodotěsné do hloubky 100 metrů.
Zajímavé je, že výroba tohoto modelu byla v roce 1988 přerušeno. Ke znovuobnovení došlo téměř po dvaceti letech, v roce 2007. Zvláštností hodinek Rolex Milgauss je oranžová ručička, která má tvar blesku. Všechny modely této řady jsou vyrobeny zROLEX