GMT MASTERII

GMT - MASTER

Hodinky Rolex GMT-Master byly navrženy v padesátých letech minulého století ve spolupráci s leteckou společností Pan Am Airways. Hodinky nabízely v té době unikátní funkci v podobě zobrazení času ve dvou časových pásmech, což je užitečné například pro piloty letadel, ale i další letecký personál.
Ačkoliv byly GMT-Master původně navrženy především pro pracovní použití, časem se díky své jedinečnosti a robustnímu vzhledu staly velmi populární i u širší veřejnosti. Samozřejmě především u lidí, kteří často cestují na delší vzdálenosti.
Původní modely byly vyráběny z nerezové oceli, dnes se však prodávají i luxusnější varianty z osmnácti karátového žlutého zlata a z kombinace zlata a oceli.
V osmdesátých letech byly představeny hodinky Rolex GMT-Master II, výroba původních GMT-Master však ještě pokračovala.  Nové modely zvládají díky otočnému rámečku hodinek zobrazovat až tři světové časy.
Hodinky jsou pouze tak přesné, jak kvalitní je jeho pružinka. GMT-Master II využívá nemagnetický materiál, díky kterému nelze strojek ovlivnit magnetickým polem. Zároveň jsou celé hodinky mnohem více odolné proti jakýmkoliv vlivům.
Změna teploty nebo fyzická aktivita může způsobit, že se vám v průběhu dne zvětší zápěstí a díky tomu se nošení hodinek může stát nepříjemné. Proto Rolex použil technologii Easylink, která sama zvětšuje délku náramku hodinek.

ROLEX