COSMOGRAPH DAYTONA

DAYTONA COSMOGRAPH

Zeptejte se kterékoliv zkušeného sběratele hodinek na otázku, které hodinky je nejtěžší získat. Odpověď bude pravděpodobně znít Rolex Cosmograph Daytona. Hodinky Daytona jsou nabízeny v několika různých variantách, nejžádanější je model z nerezové oceli nesoucí označení 116520. Společnost Rolex posílá každému prodejci pouze velmi limitovaný počet kusů tohoto modelu, a snad každý prodejce spravuje dlouhý seznam čekatelů toužících po těchto rolexkách.
Samonatahovací hodinky Rolex Daytona se však vyrábějí i z dalších materiálů – existují modely ze žlutého zlata, bílého zlata, růžového zlata či kombinace oceli a zlata. Liší se taky barvou ciferníku. Například v úvodu zmíněný model z nerezové oceli je nabízen ve variantě s černým či bílým ciferníkem.
Historie těchto hodinek je neodmyslitelně spjata s automobilovými závody. Rolex Daytona zvládá nejen standardní měření času stopkami, ale také měření průměrné rychlosti. Průměrnou rychlost lze zjistit za pomocí stupnice umístěné na rámečku chronometru.
Pouzdro hodinek má standardní rozměr 40 mm a vydrží ponor do maximální hloubky 100 metrů. Rolex Daytona disponuje úctyhodnou rezervou nátahu 72 hodin, při použití stopek to je stále velmi dobrých 66 hodin.

ROLEX