DATEJUST

DATEJUST

Rolex Datejust jsou samonatahovací hodinky, které veřejnost poprvé spatřila v roce 1945. Název Datejust vychází z funkce tohoto chronometru, která bylo v roce uvedení unikátní. Tyto hodinky jako první na světě dokázaly zobrazit datum.
Rolexky Datejust jsou oceňovány pro svůj design, dlouhou dobu byly považovány za symbol stylu. Pouzdro hodinek má rozměr 36 mm, jsou dostupné modely vyráběné z bílého, žlutého či růžové zlata nebo oceli. Všechny mají své nezaměnitelné kouzlo.
Od doby uvedení prošly hodinky Rolex Datejust velkým vývojem. V prvních modelech se datum začalo měnit několik hodin před půlnoci, avšak již v roce 1955 Rolex představil nový mechanismus, který dokáže změnit datum v čase, kdy odbije půlnoc.
Další změna, kterou Datejust prošly se týká rámečku hodinek, který má výrazné vroubkování. Na počátku toto vroubkování sloužilo k upevnění jakéhosi pouzdra, jež pomáhalo k voděodolnosti chronometru. Později se vroubkování stalo designovým prvkem, který dnes zůstal pouze u modelů ze žlutého, růžové a bílého zlata.
Nedávno švýcarští hodináři pokročili ve vývoji natolik, že představil model Rolex Datejust II, který se od původní varianty značně liší. Nejznatelnější je změna ve velikosti, nový model má pouzdro s rozměrem 41 mm.

ROLEX