SKY DWELLER

SKY - DWELLER

Představení nové modelové řady hodinek Rolex je vždy velká událost, která se však nedočkáváme příliš často. Nejnovější přírůstek švýcarské hodinářské firmy má název Sky-Dweller a mezi jeho nejzajímavější funkce patří zobrazování času ve dvou pásmech a také roční kalendář.
Nejnápadnější prvkem hodinek Sky-Dweller je bezpochyby kolečko umístěné uprostřed hodinek, které zobrazuje čas ve 24 hodinovém formátu. Druhý čas lze používat například na cestách, když potřebujete vědět, jaký čas je právě ve vaší zemi. 24 hodinový formát zajišťuje, že si nespletete dopoledne a odpoledne.
Revoluční vlastnost tohoto chronometru spočívá v zobrazování ročního kalendáře, Rolex Sky-Dweller zvládá zobrazit celé datum, tedy den i měsíc. Pokročilá technologie si automaticky poradí i s rozdíly mezi měsíci, které mají 30 nebo 31 dnů. Korekci data je třeba udělat pouze jednou ročně, na začátku března, protože únor má pouze 28 či 29 dnů.
Měsíce jsou zobrazovány po obvodu hodinek. U každé celé hodiny je otvor, tedy jednička znamená leden, dvojka únor. Právě probíhající měsíc je zvýrazněn kontrastní barvou.
Hodinky Sky-Dweller mají pouzdro s velikostí 42 mm, jsou vodotěsné do hloubky až 100 metrů a disponují samonatahovacím mechanismem. Tento model se nevyrábí z nerezové oceli, k dispozici jsou pouze varianty z osmnácti karátového zlata (bílého, žlutého i růžového).

ROLEX